Od mechanika do historyka – opowieść nauczyciela Piotra Tymińskiego

W dorosłe życie wszedł jako mechanik lotniczy, ale nigdy nie zapomniał o swojej historycznej pasji. Oto opowieść naszego absolwenta Piotra Tymińskiego, który dzięki studiom w Szkole Edukacji odmienił swoje życie i został nauczycielem.

Erich Fromm napisał kiedyś, że nie tylko historia urabia człowieka – człowiek urabia historię. Piotr Tymiński urabiał swoją przez kilka dekad, aby w końcu znaleźć to, co zawsze go fascynowało – historię. Tymiński jest dziś uznanym pisarzem i zaangażowanym nauczycielem. Uprawnienia do nauczania historii i wiedzy o społeczeństwa zdobył dzięki bezpłatnym studiom podyplomowym i programowi stypendialnemu Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Ale zanim doszedł do tego momentu, jego życie wyglądało zupełnie inaczej. Jak? Posłuchajcie naszej rozmowy z Piotrem.

Jeśli również zastanawiasz się nad tym, jak zostać nauczycielem, masz teraz szansę na zrealizowanie swoich planów. W Szkole Edukacji trwa rekrutacja na rok szkoły 2022/2023. Kształcimy przyszłych nauczycieli historii i WOS, matematyki, biologii z przyrodą oraz języka polskiego. Na naszych studentów czekają nie tylko bezpłatne studia, ale także bogaty program stypendialny i darmowy akademik. Wyślij zgłoszenie już dziś!