Podcasterix. Nowy sezon podcastu historycznego Szkoły Edukacji

Co zrobić z nieposkromioną ochotą wykładania? O czym nie mówimy na lekcjach historii? Czego uczymy "władcami"? Zapraszamy na kolejny sezon edukacyjnego podcastu dla nauczycieli historii i WOS.

Podcasterix to seria krótkich, dynamicznych rozmów o edukacji historycznej trzech nauczycieli i wykładowców dydaktyki historii: Jakuba Lorenca, Aleksandra Pawlickiego i Jacka Staniszewskiego. Każda rozmowa trwa około 15 minut. Odcinki są prowadzone wokół jednego kluczowego pytania, z którym mniej lub bardziej świadomie spotkał się każdy nauczyciel historii.

PODCASTERIX – podcast dla nauczycieli historii i WOS

Autorzy podcastu na co dzień pracują również w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Tam, w swoim naturalnym środowisku, sprawdzają wygłaszane przez siebie pomysły i teorie. Na początku każdego odcinka dzielą się “inspirującym wspomnieniem”, często odwołują się do swojej dydaktycznej praktyki, a także zadają sobie podchwytliwe, ciekawe, a nawet prowokacyjne pytania.

Rozmów naszych historyków można posłuchać na kanale Szkoły Edukacji na platformie Spotify. Zapraszamy do słuchania.

W kolejnych odcinkach nasi historycy odpowiadają między innymi takie pytania, jak: czy historia ma uczyć patriotyzmu? Jak wykorzystywać zeszyty ćwiczeń? Kiedy zrobić dramę? Jak nie zmarnować IV klasy podstawówki?

A jeśli chcesz stać się świetnym nauczycielem historii, rozpocznij bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziesz TUTAJ.

Śledź nas także na Facebooku.