Podcasterix. Nowy podcast historyczny Szkoły Edukacji

Czy nauczyciel historii powinien być apolityczny? Czy w klasie warto używać podręczników? Jak uczyć chronologii? Wykładowcy Szkoły Edukacji odpowiadają na pytania nurtujące wielu nauczycieli historii i WOS.

Podcasterix to seria krótkich, dynamicznych rozmów o edukacji historycznej trzech nauczycieli i wykładowców dydaktyki historii: Jakuba Lorenca, Aleksandra Pawlickiego i Jacka Staniszewskiego. Każda rozmowa trwa około 15 minut. Odcinki są prowadzone wokół jednego kluczowego pytania, z którym mniej lub bardziej świadomie spotkał się każdy nauczyciel historii.

PODCASTERIX – podcast dla nauczycieli historii i WOS

Autorzy podcastu na co dzień pracują również w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Tam, w swoim naturalnym środowisku, sprawdzają wygłaszane przez siebie pomysły i teorie. Na początku każdego odcinka dzielą się “inspirującym wspomnieniem”, często odwołują się do swojej dydaktycznej praktyki, a także zadają sobie podchwytliwe, ciekawe, a nawet prowokacyjne pytania.

Rozmów naszych historyków można posłuchać na kanale Szkoły Edukacji na platformie Spotify. Zapraszamy do słuchania.

W kolejnych odcinkach nasi historycy odpowiadają między innymi takie pytania, jak: czy historia ma uczyć patriotyzmu? Jak wykorzystywać zeszyty ćwiczeń? Kiedy zrobić dramę? Jak nie zmarnować IV klasy podstawówki?

Chcesz wiedzieć lepiej poznać działania, a także idee Szkoły Edukacji? Koniecznie weź udział w konferencji  Koła Edukacji, na której oczywiście nie zabraknie warsztatów dla nauczycieli historii. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Śledź nas na Facebooku.

POPULARNE ARTYKUŁY