Twórcze Święta i dobre relacje

Z okazji Świąt i Nowego Roku życzymy Wam – Nauczyciele i Nauczycielki, Uczennice i Uczniowie – dużo spokoju, nadziei i dobrych relacji. Mamy też kilka praktycznych propozycji na komfortowe i twórcze Święta.

Świąteczne spotkania z bliskimi mają teraz wyjątkową wartość – i dla dorosłych, i dla dzieci. Spróbujmy cieszyć się każdą ich chwilą! A jeśli obawiacie się najbliższych dni, oto kilka praktycznych porad od naszych niezastąpionych wykładowców psychologii – Magdaleny Śniegulskiej i Tomasza Kuźmicza.

TWÓRCZE ŚWIĘTA: CHOINKOWY ŁAŃCUCH HISTORYKÓW

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy w Szkole Edukacji nie wykorzystali okresu przedświątecznego do zaprezentowania wielu ciekawych narzędzi i metod dydaktycznych. Studenci ścieżki historycznej pod okiem wykładowcy Jakuba Lorenca przygotowywali łańcuchy przyczynowo-skutkowe: nasze choinki wzbogaciły się o dekoracje pokazujące najważniejsze aspekty II wojny światowej, rewolucji przemysłowej i z rozbiorów Polski. W kolejnych latach nauczyciele będą mogli wykorzystać tę zabawę na własnych lekcjach.

Przerwa świąteczna to czas, który można wykorzystać na rodzinną integrację. Przy wspólnym stole można nie tylko jeść przepyszne potrawy, ale też pogłówkować nad matematycznymi zadaniami w wersji świąteczno-zimowej. „Czasami nie da się rozwiązać problemu bez nietypowego spojrzenia. Ważne jest, żeby posłuchać, jak inni doszli do rozwiązania i dzięki temu wzbogacić się o inny punkt widzenia” – mówi Marcin Karpiński, wykładowca dydaktyki matematyki. TUTAJ znajdziecie jego propozycję matematycznej łamigłówki.