Czy da się połączyć studia w Szkole Edukacji z pracą?

Czy da się połączyć studia w Szkole Edukacji z pracą?

Czy da się naraz studiować w Szkole Edukacji i pracować szkole? Nasz program jest wymagający, ale istnieje sposób na to, by nie rezygnować z etatu nauczyciela.

Rok akademicki w Szkole Edukacji trwa 10 miesięcy: od końca sierpnia do końca czerwca. Choć studia są podyplomowe, mają charakter dzienny. Zajęcia odbywają się zatem od poniedziałku do piątku. Rano studenci biorą udział w praktykach w szkołach, a popołudniami w zajęciach w naszej siedzibie na Kampusie Ochota UW. Jak widzicie, taki tryb praktycznie uniemożliwia łączenie nauki w Szkole Edukacji z pracą. Ale…

Łączenie studiów z pracą w szkole. Rozłóż naukę na dwa lata!

Nauczyciele, którzy pracują już w szkołach podstawowych lub ponadpodstawowych, mogą się ubiegać o rozłożenie studiów w Szkole Edukacji na dwa lata. W ten sposób w pierwszym roku uczestniczą tylko w niektórych zajęciach i odbywają mniej godzin praktyk. Natomiast w kolejnym roku uzupełniają pozostałe przedmioty. 

W zależności od potrzeb w pierwszym roku mogą być realizowane przedmioty wychowawcze, które pomagają w pracy z klasą. W drugim roku studiujący otrzymują również wsparcie merytoryczne w ramach przedmiotu, którego uczą. Warto podkreślić, że plan zajęć może być dostosowany do indywidualnych potrzeb. – Magdalena Swat-Pawlicka, dyrektorka programowa Szkoły Edukacji PAFW i UW

 Korzystając z tego rozwiązania studenci mogą mieć w tygodniu dwa dni wolne i przeznaczyć je na pracę etatową w szkole w wymiarze ok. 12 godzin tygodniowo (czyli nieco ponad pół etatu). Ta oferta skierowana jest do osób, które mieszkają w Warszawie, a także do tych, które będą mogły regularnie dojeżdżać do stolicy na zajęcia i praktyki. 

Co ze stypendium i akademikiem?

Oczywiście osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie, mają prawo ubiegać się o stypendium Szkoły Edukacji PAFW i UW. Mogą skorzystać z dwóch opcji: albo otrzymywać całe stypendium w wysokości 2.000 zł/miesięcznie w pierwszym roku nauki, albo rozłożyć tę kwotę na dwa lata. 

Osoby spoza Warszawy mogą także wnioskować o darmowy pokój w akademiku. W drugim roku trwania studiów konieczne będzie złożenie kolejnego podania.

Jeśli więc uczysz już w szkole w niepełnym wymiarze godzin lub masz możliwość zmniejszyć pensum nauczycielskie, a jednocześnie chcesz się rozwijać, złapać wiatr w nauczycielskie żagle – bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji to dla Ciebie idealne rozwiązanie. Oczywiście łączenie studiów z pracą w szkole nie jest łatwe, wymaga dużego samozaparcia, jak również świetnego planowania. Możesz jednak liczyć na nasze wsparcie na każdym kroku! 

Jeszcze nie uczysz w szkole, a chcesz zdobyć uprawnienia nauczycielskie? Zobacz, jak zostać nauczycielem

Zobacz także: Co mi dały studia w Szkole Edukacji? 

Stypendium_czy wiesz że
95%

naszych studentów otrzymało

stypendium Szkoły Edukacji

w roku 2021/2022?

POPULARNE ARTYKUŁY

KATEGORIE ARTYKUŁÓW