Ta dzisiejsza młodzież! Spotkanie autorskie z Justyną Suchecką

Spotkanie autorskie z justyną suchecką

Ech, ta dzisiejsza młodzież…. Czy nie jest wspaniała?! O to zapytaliśmy autorkę książki „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat „, Justynę Suchecką. Rozmawiamy z nią między innymi o tym, jak nauczyciele i rodzice mogą wpływać na to, że dzieciaki rozwijają skrzydła i robią coś naprawdę niesamowitego.

Spotkanie odbyło się online 21 maja o 18:00 na naszym profilu na Facebooku. Jeśli je przegapiliście, nic straconego – wciąż można je obejrzeć tutaj:


Justyna Suchecka to dziennikarka specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, publikowała na łamach Gazety Wyborczej, a obecnie pisze dla TVN24. Jest laureatką wielu nagród dziennikarskich, a także… instruktorką tańca towarzyskiego.

Spotkanie autorskie z Justyną Suchecką i jej bohaterami

Debiutancka książka dziennikarki „Young Power” opowiada historie 30 młodych ludzi z całej Polski, którzy swoją pomysłowością zadziwiają dorosłych.

Wśród nich jest na przykład chłopak, który – choć ma dopiero kilkanaście lat – stworzył podobnego do marsjańskiego łazika robota ALISA. Maszyna potrafi wwiercić się w ziemię, pobrać próbkę i natychmiast ocenić jej skład. Dzięki temu rolnicy w kilka minut mogą się dowiedzieć, jak najlepiej zadbać o glebę pod uprawy. Inna z bohaterek wpadła natomiast na pomysł „latającego plecaka” na hel.

Spotkanie poprowadziła wykładowczyni Szkoły Edukacji, Magdalena Swat-Pawlicka.