Jak korzystać z Wikipedii w szkole? Webinarium dla nauczycieli

Jak korzystać z Wikipedii w Szkole

Jak reagujecie, kiedy Wasi uczniowie korzystają z Wikipedii? Uważacie, że to źródło/narzędzie, które można pożytecznie wykorzystać? O tym rozmawialiśmy na kolejnym bezpłatnym webinarium w Szkoła Edukacji, które odbyło się 1 grudnia.

Wikipedia w szkole: czy to dobre narzędzie i źródło wiedzy dla uczniów i nauczycieli? Czy należy się jej bać? Na ile jest wiarygodna? Jakie kompetencje możemy zdobyć analizując hasła i źródła czy też tworząc nowe artykuły? Co może zrobić nauczyciel z plagą prac „kopiuj – wklej”? Jednym słowem – jak korzystać z Wikipedii w szkole mądrze?
Te pytania nurtują wielu nauczycieli i nic dziwnego. Przecież Wikipedia to największa na świecie encyklopedia internetowej, tworzona przez wolontariuszy z całego globu. W dobie internetu to także jedno z ważniejszych źródeł wiedzy dla uczniów, a co za tym idzie – powód wątpliwości ze strony nauczycieli.

Jak korzystać z Wikipedii w Szkole? Obejrzyj webinarium

W webinarium dla nauczycieli pt. „Wikipedia – uczeń – nauczyciel” wzięło udział kilkudziesięciu pedagogów z całej Polski. Spotkanie można oczywiście wciąż obejrzeć na naszym facebookowym profilu.


Naszym gościem była Klara Sielicka-Baryłka – wikipedystka, specjalistka ds. projektów edukacyjnych w Stowarzyszeniu Wikimedia Polska, działająca w Koalicji Otwartej Edukacji. Spotkanie poprowadziła wykładowczyni dydaktyki języka polskiego w Szkole Edukacji, Kinga Białek.

Chcesz być na bieżąco z naszymi wydarzeniami? Śledź nas na Facebooku!