Nauczycielu, gdzie jesteś? Ostatnie miejsca na bezpłatne studia

Nauczycielu, gdzie jesteś? Ostatnie miejsca na bezpłatne studia

To ostatni moment, by w roku 2022/2023 zostać studentem Szkoły Edukacji PAFW i UW. Bezpłatne dzienne studia podyplomowe są skierowane do osób, które chcą uczyć j. polskiego, matematyki, historii i biologii.

uwaga! Rekrutacja na rok 2022/2023 właśnie się zakończyła. Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie o uruchomieniu kolejnego naboru, wypełnij FORMULARZ

Bezpłatne dzienne studia podyplomowe są skierowane do osób, które chcą uczyć języka polskiego, matematyki, historii i WOS oraz biologii z przyrodą.

Studia trwają 10 miesięcy – od sierpnia do czerwca. Przez ten czas studenci nie tylko biorą udział w zajęciach akademickich, ale też codziennie odbywają praktyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

„Tym, co nas wyróżnia jest właśnie nasz program praktyk. Jest ich aż 250 godzin – ponad dwa razy więcej, niż wymagane w przepisach minimum. Dzięki temu nasi absolwenci rozpoczynając pracę, są naprawdę świetnie przygotowani na wszelkie wyzwania pedagogiczne” – podkreśla dyrektor Szkoły Edukacji, prof. Jolanta Sujecka-Zając.

Kto może aplikować na studia?

Nauka w Szkole Edukacji ma nietypowy charakter: są to studia podyplomowe, a zarazem dzienne. Program opiera się na metodach stosowanych w najlepszych centrach kształcenia nauczycieli na świecie. Instytucją partnerską jest Teachers College Columbia University w Nowym Jorku.

Realizowane są 4 ścieżki nauczycielskie: język polski, matematyka, historia i WOS oraz biologia z przyrodą. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Przed południem studenci biorą udział w praktykach w szkołach, natomiast po południu w zajęciach prowadzonych przez kadrę w siedzibie Szkoły Edukacji na Kampusie Ochota UW. Każdy student i studentka ma osobistego tutora, z którym pracuje nad nauczycielskim rozwojem. Na studia mogą aplikować magistrowie i studenci ostatniego roku filologii polskiej, historii, matematyki, biologii oraz kierunków pokrewnych do matematyki i biologii. Szczegóły dotyczące naboru znajdują się TUTAJ.

Program stypendialny dla studentów

Tym, co jeszcze wyróżnia Szkołę Edukacji, jest niezwykle bogaty program stypendialny, ufundowany dzięki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW). Kandydaci mogą się ubiegać o wsparcie finansowe w wysokości 2.000 zł miesięcznie. W bieżącym roku akademickim otrzymuje je aż 95% wszystkich studentów. Dodatkowo osobom spoza Warszawy przysługuje bezpłatny pokój w akademiku.

„Szukamy prawdziwych pasjonatów, którzy mają odwagę zmieniać edukację na lepsze. My zadbamy o to, aby oprócz tej pasji, przyszli nauczyciele mieli także mocne kompetencje dydaktyczne i szeroki wachlarz narzędzi edukacyjnych.” – dodaje prof. Sujecka-Zając.

Zgłoszenia na studia można wysyłać w nieprzekraczalnym terminie do 25 sierpnia. Mamy ostatnie wolne miejsca, wciąż dostępne są także stypendia i pokoje w akademiku. 

Stypendium_czy wiesz że
95%

naszych studentów otrzymało

stypendium Szkoły Edukacji

w roku 2021/2022?

POPULARNE ARTYKUŁY

KATEGORIE ARTYKUŁÓW