Masz odwagę zmieniać edukację? Aplikuj na nasze studia!

Masz odwagę zmieniać edukację? Aplikuj na nasze studia!

Ruszyła rekrutacja do Szkoły Edukacji. Już po raz siódmy otwieramy nabór do programu stypendialnego dla osób, które chcą zostać nauczycielami języka polskiego, matematyki, historii i WOS oraz biologii z przyrodą.

Rozpoczęła się rekrutacja do Szkoły Edukacji Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Bezpłatne dzienne studia podyplomowe trwają 10 miesięcy – od sierpnia do czerwca. Przez ten czas studenci nie tylko biorą udział w zajęciach akademickich, ale też codziennie odbywają praktyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

„Tym, co nas wyróżnia jest właśnie nasz program praktyk. Jest ich aż 250 godzin – ponad dwa razy więcej, niż wymagane w przepisach minimum. Dzięki temu nasi absolwenci rozpoczynając pracę, są naprawdę świetnie przygotowani na wszelkie wyzwania pedagogiczne” – podkreśla dyrektor Szkoły Edukacji, prof. Jolanta Sujecka-Zając.

Kto może aplikować na studia?

Nauka w Szkole Edukacji ma nietypowy charakter: są to studia podyplomowe, a zarazem dzienne. Program opiera się na metodach stosowanych w najlepszych centrach kształcenia nauczycieli na świecie. Instytucją partnerską jest Teachers College Columbia University w Nowym Jorku.

Realizowane są 4 ścieżki nauczycielskie: język polski, matematyka, historia i WOS oraz biologia z przyrodą. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Przed południem studenci biorą udział w praktykach w szkołach, natomiast po południu w zajęciach prowadzonych przez kadrę w siedzibie Szkoły Edukacji na Kampusie Ochota UW. Każdy student i studentka ma osobistego tutora, z którym pracuje nad nauczycielskim rozwojem. Na studia mogą aplikować magistrowie i studenci ostatniego roku filologii polskiej, historii, matematyki, biologii oraz kierunków pokrewnych do matematyki i biologii. Szczegóły dotyczące naboru znajdują się TUTAJ.

Program stypendialny dla studentów

Tym, co jeszcze wyróżnia Szkołę Edukacji, jest niezwykle bogaty program stypendialny, ufundowany dzięki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW). Kandydaci mogą się ubiegać o wsparcie finansowe w wysokości 2.000 zł miesięcznie. W bieżącym roku akademickim otrzymuje je aż 95% wszystkich studentów. Dodatkowo osobom spoza Warszawy przysługuje bezpłatny pokój w akademiku.

„Szukamy prawdziwych pasjonatów, którzy mają odwagę zmieniać edukację na lepsze. My zadbamy o to, aby oprócz tej pasji, przyszli nauczyciele mieli także mocne kompetencje dydaktyczne i szeroki wachlarz narzędzi edukacyjnych.” – dodaje prof. Sujecka-Zając.

Rekrutacja do Szkoły Edukacji na rok 2022/2023 potrwa do 30 czerwca. Lepiej się pospieszyć, aby zagwarantować sobie stypendium i miejsce w akademiki.

Stypendium_czy wiesz że
95%

naszych studentów otrzymało

stypendium Szkoły Edukacji

w roku 2021/2022?

POPULARNE ARTYKUŁY

KATEGORIE ARTYKUŁÓW