Nowoczesna dydaktyka. Bezpłatne książki dla nauczycieli

Szkoła Edukacji nie tylko prowadzi bezpłatne dzienne studia podyplomowe oraz kursy doskonalące dla nauczycieli. Publikujemy także książki na temat dydaktyki, które całkowicie za darmo udostępniamy w formie e-booków.

Publikacje autorstwa doświadczonych dydaktyków, naszych wykładowców, to wszechstronne kompendia wiedzy o nowoczesnej dydaktyce: zarówno przedmiotowej, jak i ogólnej. Do tej pory ukazały się dwie pozycje wydanie przez Szkołę Edukacji. Obie książki dla nauczycieli można całkowicie bezpłatnie ściągnąć na naszej stronie internetowej.

Czytanie tekstów argumentacyjnych. Teoria i praktyka

Jak sięgać po teksty argumentacyjne na lekcjach języka polskiego? Na to pytanie odpowiada wykładowczyni dydaktyki języka polskiego Kinga Białek. Książka „Czytanie tekstów argumentacyjnych w szkole. Teoria i praktyka” to propozycja dla polonistów, którym leży na sercu rozwijanie u uczniów umiejętności czytania ze zrozumieniem. Po jakie teksty sięgać? A także gdzie ich szukać i jak analizować na lekcjach? Tego dowiecie się, ściągając bezpłatnie e-book TUTAJ.

Książki dla nauczycieli

Kształcenie nauczycieli. Wyzwanie i zaangażowanie

Jak powinno wyglądać profesjonalne kształcenie nauczycieli? Na czym polega formowanie refleksyjnego podejścia u pedagoga? Czy każdego można nauczyć matematyki czy pisania dobrych tekstów? Odpowiedzi na te, jak również na wiele innych edukacyjnych pytań znajdziecie w monografii pod redakcją dyrektorki Szkoły Edukacji prof. Jolanty Sujeckiej-Zając i prof. Witolda Bobińskiego.

Książka mówi o bardzo konkretnych wyzwaniach dydaktycznych i wychowawczych stojących przed nauczycielami przedmiotów takich jak języka polskiego i matematyki. Mówi między innymi o problemach komunikacyjnych, pożytkach z modelowania, planowaniu lekcji, a także  wykorzystywaniu uczniowskich błędów. Autorami tekstów są wykładowcy na co dzień prowadzący w Szkole Edukacji zajęcia psychologiczno-komunikacyjno-społeczne oraz dydaktyki przedmiotowe w ramach ścieżki matematycznej i polonistycznej. Można ją ściągnąć TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco? Śledź NASZ PROFIL na Facebooku!